faktura

Sprzedawcy fałszywych kosztów wciąż są bezkarni. Nadal nie postawiono zarzutów karnych osobom stojącym za trwającym od 2010 roku procederem “.

W marcu tego roku opisała sprawę krążących w sieci ofert typu “sprzedam VAT, sprzedam koszty”. Później Ministerstwo Finansów o procederze ostrzegło i zapowiedziało jego ukrócenie. Sprawą zajęła się również Prokuratura Regionalna we Wrocławiu, która przyznaje, że chodzi tutaj o grupę przestępczą działającą od 2010 r. “Jednak śledztwo klimatyzacja Ursynów toczy się ciągle w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. W przeszłości w podobnych sprawach zdarzały się konkretne zarzuty, a nawet skazania” .

Tymczasem oferty sprzedaży fałszywych kosztów wciąż się pojawiają, a resort finansów nabiera wody w usta, tłumacząc “Rzeczpospolitej”, że nie może jeszcze informować o wynikach śledztwa. “Ministerstwo zapewnia, że ostrzega potencjalnych nabywców przed konsekwencjami kupna fałszywych faktur, a także że wychwytuje fałszerstwa za pomocą analizy danych z plików JPK_VAT”

Previous Entries efekt Next Entries mieszkanie